02-021 Warszawa, ul. Grójecka 17 pok. 130  tel. (022) 4742615, tel/fax (022) 4742616
 Historia
 Biuletyn Inf. Publ.
 Głos Maszynisty
 Dodatkowe korzyści
 Galeria
 Tapety na pulpit
 Archiwum
Biuletyn Informacji Publicznej Biuletyn Informacji Publicznej  
GM Nr 9/133 (Wrzesień 2015)
Nr 9/133 (Wrzesień 2015)
W numerze:
 • Walka trwa! Ratujemy człowieka!
  Nie ustajemy w wysiłkach w obronie maszynisty uznanego za winnego spowodowania wypadku kolejowegow Babach i skazanego 29 lipca prawomocnym wyrokiem na karę więzienia. Do sądu II instancji trafi ła 14 września kasacja od wyroku, którą zajmie się Sąd Najwyższy. Zbierane są także podpisy pod wnioskiem o ułaskawienie, które zostaną przekazane prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie.
 • Związki zawodowe znów na celowniku
  Wejście w życie ustawy o Radzie Dialogu Społecznego zbiegło się w czasie z bezpardonową szarżą premier Ewy Kopacz na związki zawodowe, a następnie wypowiedzeniem Porozumienia Partnerów Społecznych przez Związek Pracodawców Kolejowych
 • Obszerne fragmenty wystąpienia prezydenta ZZM podczas Europejskiego Dnia Maszynisty
 • Branżowe nowinki w siedzibie
  Dzień Maszynisty Prezydium ZZM uczciło postawieniem na terenie siedziby związku w Ursusie kształtowego semafora i tarczy ostrzegawczej - jako historycznego symbolu przywiązania do kolei.
 • Święto maszynistów w Olsztynie
  W Centralnych Obchodach Europejskiego Dnia Maszynisty Kolejowego udział wzięło kilkuset maszynistów wraz z małżonkami oraz zaproszeni goście - przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, a także kierownictwa kolejowych spółek.
 • Zdalne odłączanie silników trakcyjnych jako poprawa bezpieczeństwa i komfortu pracy maszynistów
  Bombardier Transportation Polska Sp. z o.o. Oddział w Łodzi (dawny Zakład Aparatury Trakcyjnej „ELTA”) biorący aktywny udział w projektach modernizacji pojazdów trakcyjnych opierając się na ponad 50-letnim doświadczeniu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów dostarczając nie tylko aparaturę elektryczną dedykowaną do pojazdów trakcyjnych, ale również innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo i poprawiające komfort pracy maszynistów.
 • ARP Przewozy Regionalne
  Jeśli nie zdarzy się nic nieprzewidzianego, z końcem września większościowym udziałowcem spółki Przewozy Regionalne zostanie Agencja Rozwoju Przemysłu. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta poinformował 16 września, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.
 • Premia w PKP Intercity
  Na spotkaniu związków zawodowych z zarządem spółki 15 września doszło do wiążących uzgodnień ws. jednorazowej premii na Dzień Kolejarza.
 • Bez porozumienia w PKP Cargo
  Nie ma porozumienia w sporze na tle płacowym w spółce. Związków zawodowych nie satysfakcjonuje podwyżka wdrożona przez zarząd spółki.
 • Reaktywacja szkolnictwa kolejowego
  Z początkiem września po raz drugi rozpoczął się rok szkolny w Technikum Kolejowym im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Naukę w klasach pierwszych zainaugurowało 79 nowo przyjętych uczniów, którzy wybrali trzy profi le kształcenia: technik transportu kolejowego, technik dróg i mostów kolejowych oraz technik elektroenergetyk transportu szynowego.
 • Nie mówimy żegnaj
  Z początkiem lipca zakończył blisko 40-letnią służbę na kolei nasz kolega Janusz Drybs.
 • Rubryki stałe
  Pod semaforem, Barometr, Liczba miesiąca, Cytat miesiąca, Podpatrzone, Fraszki Jerzego Szulca, Humor, Hobby, Filatelistyka, Krzyżówka
GM Nr 9/133 (Wrzesień 2015) (pdf 2,85MB)
«  Nr 3/127 (Marzec 2015)  Nr 4/128 (Kwiecień 2015)  Nr 5/129 (Maj 2015)  Nr 6/130 (Czerwiec 2015)  Nr 7/131 (Lipiec 2015)  Nr 8/132 (Sierpień 2015)    Nr 9/133 (Wrzesień 2015)   

Aktualizacja: 30.09.2015 22:06
© 2003-2015 ZZM